| AntoniaRaluca a întrebat:

Care este cea mai bine platita meserie (in Romania)? legata de fizica,biologie, desen. vorbesc serios!

Răspuns Câştigător
| DeKoniec a răspuns:

Din toate meseriile care ai putea ajunge, ce zici de arhitect? ai si un salariu bun, lumea este in plina schimbare si acum este mai mare nevoie de arhitecti... + ca poate fi o meserie de baza in strainatate.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Biologie.
Farmacie, Biochimist, sunt destule.

| DinamoPCH a răspuns:

In ramura biologiei sunt destule..acum depinde si pe ce sectiune vrei tu.

| AntoniaRaluca explică:

Bine platita...si ceva cu fizica...

| Montsegur a răspuns:

Niciodată să nu te ghidezi după salariul pe care o să-l ai practicând ceva, în mod special. Este total greşit.
Uite, să zicem că ţie îţi place desenul, dar ai auzit tu că nu se câştigă bine din ramura asta. Te chinui cu materiile reale, doar pentru că sunt bine plătite.
Termini studiile universitare. Ai un serviciu foarte bine plătit. Dar ţie nu-ţi place. Intervine monotonia, plictiseala. Te ştergi cu banii la fund, la urma urmelor.
Fă ce-ţi place. Ştiu că nu asta ai întrebat, dar scopul întrebării e previzibil.

| Anca95 a răspuns:

Medicina, farmacie si arhitectura, arte plastice stiu si eu...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Arhitect că tot îți place desenul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Medicina,farmacie,arhitectura.
Depinde ce-ţi place ţie.
Te pup!