| WalterWhite a întrebat:

Care este cea mai lunga, cea mai grea carte care exista? La scoala avem o ora in care povestim carti si ne da nota si vreau sa citesc o carte de asta de sa se sperie astia.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa parerea mea: In cautarea timpului pierdut de Marcel Proust.

| mixxjim a răspuns:

Biblia

| zuzualina a răspuns:

Ajungi la pensie pana o termini

| temugin a răspuns:

Istoria limbii romane de la origini pana in prezent, george calinescu

| 7Mary7 a răspuns:

Citeste Mizerabilii, de Victor Hugo! Este foaaarte mare cartea (are mai multe volume) dar este si foarte frumoasa!

| IULY991 a răspuns:

Cea mai grele sunt cele de stinta, chimie etc (multe pagini si tot nu pricepi nimic), dar daca ai nevoie de ceva interesant citeste o carte despre anatomia corpului uman, biblia (e foarte interesanta si nu glumesc, cu povestiri si intamplari)