| pinkpink a întrebat:

Care este cea mai scurta facultate? In ce domeniu?

Răspuns Câştigător
| pati2021 a răspuns:

Cea mai scurta facultate e de 3 ani si majoritatea dureaza doar 3 ani exclude medicina, dreptul si matematica

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Exceptand Poli, Medicina si Dreptul, facultatiile dureaza 3 ani + 2 ani de master, astfel un total de 5 ani daca doresti si master (fara master nu faci mare treaba). Exista si facultati cu master de un singur an dar doar in Vest, nu in Romania.

| Kimmy22 a răspuns:

Hey! Cele de 3 ani: facultatile de la Universitatea Bucuresti, ASE, cele de la universitatile particulare, etc. happy

| kasty a răspuns:

Cea mai scurta este cea de 3 ani... si sunt destule, gen ISE, geografie, istorie, litere