| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun site pentru a cauta un loc de munca?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Toate care au opțiunea asta sunt bune. S-ar putea spune de un site de profil, dar poți găsi de exemplu un job bun care sa ți se potriveasca și pe olx.ro. Eu nu o data am găsit ceva care sa îmi convina și de pe urma căruia sa fac bani frumoși.

| Adry05 a răspuns:

Tot ejobs și olx recomand și eu dar se poate și ca fix cineva care caută pe ce cauți tu să fie pe un cu totul alt site big grin

| Frank51 a răspuns:

EJobs și olx.

| siriusblack98 a răspuns:

EJobs după părerea mea. Îți faci CV-ul direct acolo, nu stai să-l mai încarci în format pdf la fiecare anunț, poți să-l faci odată în română și apoi în engleză (dă mai bine în fața companiilor), este foarte simplu sistemul de aplicare pentru că nu mai trebuie să stai tu să scrii ceva angajatorului, doar apeși pe un buton "aplică", este foarte bine organizat și pe lângă asta, majoritatea companiilor serioase caută angajați pe eJobs. Toată treaba este că o companie cu pretenții de regulă caută oameni cu experiență. În lipsa experienței trebuie să pui accent în CV pe faptul că poți să înveți foarte repede lucruri noi și că ești dispus să înveți (asta vor să audă).

| Zuzu1991 a răspuns:

Ejobs e cel mai bun, si mai bine aranjat, imi place faptul ca nu trebuie sa dau telefoasne de nebun, ci automat, ma inscriu la o slujba si daca e interesat ma suna potentialul angajator

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cel mai bine e să ai un prieten care să te recomande undeva unde știe că lucrurile merg ok, că online majoritatea promit mult și nu se țin de cuvânt.

| TatianaIstrate a răspuns:

EJobs clar, mai ales dacă ești la început de drum mi se pare că găsești o mulțime de joburi pentru Entry Level. Și ai și un număr scurt la care ești ajutat să-ți faci CV-ul -- https://cariera.ejobs.ro/linie-telefonica-romania-consiliere-profesionala/

| marius_tita a răspuns:

Toate mers pe acelasi principiu, asa ca nu strica sa ai cont pe ele: bestjobs, ejobs, hippo, olx, incearca-le si vezi ce gasesti pe ele. Depinde foarte mult si de ceea ce cauti, dar cu siguranta nu strica sa arunci un ochi pe fiecare.