| AndreiBalan a întrebat:

Care este cel mai profitabil job pe domeniul IT din Romania? Si cu ce se ocupa?

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Cel mai profitabil job in domeniul IT este de analist programator dupa parerea mea. Analistul programator este una din persoanele importante dintr-o intreprindere, iar acolo se ajunge după mulţi ani de experienta. Analistu este unul dintre puţinii dintr-o firmă care gandeşte strategic. Acesta se ocupa cu programele software ale firmei si nu numai. El creeaza, imbunatateste si multe altele.
E bine platit, la noi in tara majoritatea trec de 1000-1500 euro lunar.

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Cele mai bine plătite sunt job-urile din proiectare dacă știi să lucrezi cu softuri gen Tekla, Nemetschek, Autocad, Catia ...etc.

| JustAskingBruh a răspuns:

Mentenanta. Nu stiu daca e cel mai bine platit da un prieten are prima 4500 lei