| Sadop a întrebat:

Care este diferența între un medic stomatolog ( 6 ani facultate) și un tehnician dentar ( 3 ani facultate)?

11 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Medicul stomatolog se ocupa de ingrijirea dintilor iar tehnicianul dentar construieste dintii.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Unul e dentist, altu face dinţi

| Sadop explică (pentru AntoniSoulesOne):

Mulțumesc pentru lămuriri, ai idee dacă e o meserie rentabilă în ziua de azi în România?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Sadop):

În timişoara da. este de viitor, pura meserie nu o vei invata in nici un caz in facultate ci lucrand zi de zi, adica poti sta si acasa si sa lucrezi de acolo. Deci da. In Romania stiu pe cineva care la cativa ani de la absolvire facea deja spre 1000 euro net pe luna, acum a depasit deja pragul respectiv

| Gabriel_Ionut_1996_y0fL a răspuns (pentru Sadop):

Ești p**ă

| Robi1444 a răspuns:

Diferenta este : Stomatolog = dentist
Tehnician dentar = care face dinti, proteze etc.

| GB_Stefan_1990 a răspuns:

Tehniciaul dentar se ocupa cu producerea aparatele dentare, proteze, coroane, plombe etc. Adica el le face, le construieste (sa zicem asa).
Dentistul se ocupa cu igiena dentara, problemele dentare, problemele gingivale si amplasarea aparatelor de mai sus.

| Gabriel_Ionut_1996_y0fL a răspuns:

Ala de 6 e mai deștept ala de 3 e mai prost
Nu îți dai seama

| Robi1444 a răspuns (pentru Gabriel_Ionut_1996_y0fL):

Hai sa mori tu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Ionut_1996_y0fL):

L-ai ajutat de l-ai rupt. Tu cati ani ai?

| Sadop explică (pentru Gabriel_Ionut_1996_y0fL):

Din câte văd, tu poți face și 12 ani de facultate că tot prost ești, asta după teoria pe care ai prezentat-o aici.