| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre secretara si asistent manager? Care sunt atributiile unei secretare de santier(naval)? Dar ale unui asistent manager(de santier naval)?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde ce a prevazut angajatorul respectiv, fiecare firma aproape are propria gandire cu privire la cele doua functii. uneori e cum a spus siteweb2011, cam acelasi lucru, alteori pot fi diferente majore. secretara poti fi pentru o persoana sau pentru un departament sau pentru intreaga firma, asistent manager este uneori chiar o functie, inainte de a fi manager. ca asistent manager - cineva care ajuta un manager - se poate deseori sa faci multe lucruri pe care ar trebui sa le faca managerul - rapoarte, situatii, etc si managerul doar le verifica. deseori secretara se ocupa doar de telefoane, corespondentam eventual cafele pentru sef(i). hai sa spunem ca asistent manager ar fi un fel de secretara superioara. dar, ti-am spus, depinde si de fiecare firma in parte, incearca sa gasesti pe cineva din interior pe care sa intrebi exact cam ce face secretara si ce face asistent manager. succes!

| crearesiteweb a răspuns:

In mare parte este cam acelasi lucru. Te ocupi de telefoane, hartii, etc.