| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Care este diferenta dintre un model si un fotomodel? si care sunt avantajele si dezavantajele intre cele doua. daca aveti curiozitati despre acestea dati drumul. cei care stiu sa raspunda pot sa o faca in detaliu.:*thanx

Răspuns Câştigător
| www a răspuns:

Sa completez putinlaughing. Un model poate sa fie si fotomodel. Dar un fotomodel daca nu are peste 1, 75 nu poate sa prezinte pe podium.
Ca model nu sunt dezavantaje pentru ca poti sa fi si fotomodel, ajungi mai cunoscut/a etc mergi in diferite tari si prezinti. Dar daca esti doar fotomodel apari doar in reviste, nu poti sa mergi pe podium daca nu ai inaltimea necesara, deci e mult mai dezavantajos sa fi doar fotomodel.

Oricum in general toate modelele sunt si fotomodelelaughing.

6 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Cred ca modelul prezinta haine pe podium iar fotomodelul face pictoriale... poze happy nu stiu sigur, sper ca nu am zis o mare prostie big grin

| www a răspuns:

Deci ca sa fi model trebuie sa ai neaparat peste 1m, 75. Dar ca fotomodel poti sa ai si mai putin.

| hmmmmmmmm a răspuns:

Modelele sau manechinele sunt persoanele care au nevoie de un corp suplu, de obicei inaltimi de peste 170 la fete si 180 la baieti si marimi de genul 90-60-90 in cazul fetelor sau corpuri cat mai definite ( sa se vada foarte bine muschii, nu neaparat sa fie in cantitate mare) la baieti. Fotomodelele sunt persoanele care au un aspect fizic placut (poti fi mai grasute, mai slabute, mai inalte, mai scunde) si pozeaza pentru diferite prezentari (haine, produse, si tot ce tine de publicitate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma gandeam si eu care sunt avantajele si dezavantajele intre un model si un fotomodel...de ex andreea spataru este fotomodel si are 1. 64 m si 49 kg...deci nu e musai sa ai peste 1.70...eu cred ca fotomodel ma fac ca toti zic ca-s tare draguta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi model nu trebuie sa fi artificiala inprimul rand! nici extrem de frumoasa ca asta reprezinta miss! trebuie sa ai personaliatate pentru a fi cunoscuta, o greutate mica si inaltime de 1. 80! atunci vei fi cunoscuta siun adevarat model! si apropo fata care te dai mare ca iti zic uni ca esti draguta ...mai putin cu lauda ca te urateste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, nici extrem de frumoasa ca asta reprezinta miss!,, daca vrei sa fi un model cunoscut in toata lumea trebuie sa fi foarte frumoasa, sa ai ceva special, dar trebuie neparat peste 1. 75 sau poti sa fi si la 1. 70 sau 1. 73 de ex?