| Ade a întrebat:

Care este greutatea si inaltimea care trebuie s-o aiba o fata la 10 ani?

7 răspunsuri:
| Ayaka a răspuns:

E greu de zis. depinde. eu una nu mai tin minte cat aveam la 10 ani. probabil 1, 30-1, 40 m zic eu. si kg...in jur de 30-35.

| X a răspuns:

Nu prea conteaza greutate = inaltime-10 de ex ai 1.60 inaltime trebuie sa ai 60-10=50kg asa se calculeaza greutatea si inaltimea ideala!

| Ade explică:

Stiu ca nu aici trebuia pusa intrebarea, dar eu am selectat Beauty&Fashion si aici mi-a postat-o!

| ErickEmil a răspuns:

1,42-1,48 inaltime (max 1, 54) si vreo 36-42 kgbig grin

| PopMariaClara a răspuns:

Eu cred ca greutatea ar trebui sa fie in jur de 30-34kg si inaltimea poate atince si 1, 60 dar asta nu conteazapentru ca suntsi persoane care au 13 ani si nu au nici 1, 50 asta depinde de fiecare familie.

| mariaWoW a răspuns:

Greutatea:30,7 Inaltimea:136, 6

| MissAndreea a răspuns:

Greutatea ar trebui sa fie intre 30-36kg pentru ca sunt fete mai plinute
inaltimeabig grine exemplu eu fac baschet, am 10 ani si am 1. 54cm dar depinde