| Andreiboss2k18 a întrebat:

Care este limita de varsta pentru a deține un canal de Youtube?

4 răspunsuri:
| TeoAilerua a răspuns:

Odata ce ai cont, nu contează vârsta.
Poți posta orice Video

| Roxanannemes2000 a răspuns:

Poți deține un canal de YT la orice vârstă! Succes atunci!

| Crisstinayy12 a răspuns:

Pe YouTube nu le interesează ce vârsta ai poți sa ai și 12 ani sau 9 și îți da verificat. Chestia e sa ai permisiunea părinților, etc, sa nu postezi tâmpenii. YouTube stie ca sunt copii pe YouTube (mai jos de 14 ani) dar ce sa le facă. Când îți faci cont trebuie sa ai minim 14 ani

| Adry05 a răspuns:

Cred ca 13-14 ani. Oricum nu o sa-ti inchida contul daca ai mai putin, dar o sa-ti restrictioneze un anumit tip de continut, ceea ce mi se pare foarte de bun simt.