| Robertos a întrebat:

Care este salariu pentru un translator de limba engleza? Daca stiti alta facultate sau meseri va rog... Spune-ti pareri, sfaturi, chiar si siteuri cine gaseste.Va multumesc

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu vorbesti serios? Ca sa fii translator, trebuie sa faci facultatea de litere. Ca sa faci facultatea de litere, trebuie sa vorbesti si sa SCRII corect, in primul rand, in limba romana. Or tu ai reusit performanta de a face vreo 5 greseli in 2 randuri si jumatate.
# salariuL, meserii (cu 2i), spuneti (ca nu se justifica liniuta) plus vreo 3 virgule absolut necesare.
Deci, sfatul meu este sa te orientezi spre o alta meserie: incearca si tu mecanic auto, poate chiar inginer...

| Robertos explică:

Fa...zdreanto.tu nu ma faci pe mine asa.

| Robertos explică:

Apropo,tu nu vezi ca ai nu stiu cat greseli si tu? Vorbeste un prost de un om si tot prostul cade de prostlaughingVorba lui Gigi Becali: Daca esti prost tot prost ramai!