| stiny a întrebat:

Care este salariul unui inginer auto proaspat absolvent al A.R-ului? se cauta ingineri auto?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde unde te angajezi. De la 800 de lei pana pe la 1000 de euro in proiectare sau 700-800 in cercetare dar in ambele domeni trebuie sa fi foarte bun! La un service in Bucuresti cam 2000 de lei si in privincie de la 800 la 1500 de lei. Pe la RAR sau ARR cam 1000 de lei ca debutant pana la 2000 de lei cu experienta de 5 ani + sau in functi de conducere pana la 1000 de euro dar acolo nu prea ajungi decat politic sau pe pile!