| koji567 a întrebat:

Care este salariul unui medic in Romania.(intrebare pusa din curiozitate)?

Răspuns Câştigător
| Greece2000 a răspuns:

Salut koji567, pai salariu unui medic din Romania este de 400- 450 euro, normal ar trebuie peste 1 500 de euro dar suntem in Romania. Funda?

| koji567 explică (pentru Greece2000):

Multumesc pentru raspuns! big grin

| Greece2000 a răspuns (pentru koji567):

Multumesc si eu, cu placere.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
In Romania este de 500 de euro, fata de Franta unde este 4500 de euro.

| Barbiiiedoll a răspuns:

Este de 20 de milioane.dar cu spaga..etc e cam vrei 50 de milioanewinking

| ahmet6 a răspuns:

Eu am pe fosta si este rezident,si i-a salarul mediu pe economie,acum se ia dupa vechime,dupa gradul de periculozitate,cum este sectia pentru ce-i cu HIV,pshiatrie etc,depinde daca ai garde de facut,st mai multe la inceput ai salar mic, dupa ani creste, de asta plecam in afara, ca aici nu poti sa te astepti sa ai un salar decent, in afara iei 3000 de euro, aici iei si 14 milioane in ce-l mai fericit caz, eu optez pentru afara.

| Toutui a răspuns:

Comparativ cu salariul medicilor din strainatate mică.

| Ancutza2000Anca a răspuns:

20 de milioane..Asa cred.happy