| Nicole9 a întrebat:

Care facultate din sfera umana iti asigura cel mai bine viitorul, cae e cea mai sigura?

3 răspunsuri:
| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Facultatea de Fuegologielaughing) Mai nou cu facultatea in tara noasta de rahat nu faci nimic, incearca undeva unde ai postul asigurat dupa ce termini. eu la anul imi incerc norocul la politie big grin

| Teodora_Diana_1997 a răspuns:

Eu zic ca medicina.

| Фдуч_Мдфв_1995 a răspuns:

Parerea mea, este ca Academia de Politie, A.I. Cuza, deoarece dupa studiile de licenta de 3 ani (4 ani la Drept), gasesti un servici destul de usor, fata de absolventii celorlalte facultati. ( Acum depinde cum o faci, buget/taxa), iar salariile de inceput sunt acceptabile ( decat somer). Acum depinde ce intelegi tu prin " asigura cel mai bine viitorul", daca vrei sa fii milionare, sau vrei sa ai un statut social decent, si un venit echilibrat, eu unul consider ca asta e cea mai buna varianta din sfera umana. Iti spun deoarece eu unul mi-am pus aceeasi intrebare ca tine, si drept decizie am hotarat sa candidez anul acesta happy