| Dada11 a întrebat:

Care facultate este mai buna dintre:AFACERI INTERNAŢIONALE sau MANAGEMENT CONTABIL, AUDIT ŞI CONTROL sau radiolgie sau nutritie si dieta

2 răspunsuri:
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Multe mi se par inutile si fara viitor.
la radiologie, cel putin in Romania, sunt mai toti idioti si nu sunt in stare sa interpreteze rezultatele. daca tu crezi ca ai face aceeasi prostie, stai departe de radiologie sa nu nenorocesti si tu oameni ca poate ti se intoarce 'favorul'.
nutritie si dieta multi fac si multi raman in aer cu facultatea lor cu tot.
cel mai sigur dintre toate astea mi se pare management contabil. daca mai stii si engleza, poti pleca si in strainatate cu asemenea facultate si ai sanse destul de maricele si in tara sa iti gasesti loc de munca mai repede decat daca ai termina celelalte variante de facultati de care ai zis.

| WWB a răspuns:

Mare diferenta intre specializri. Pentru care esti pregatit?