| Daciana19 a întrebat:

Care facultati fac parte din stiinte umaniste, dar in stiinte administrative?
Ms

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Administrație publică, legat de științe administrative.

| SetYourselfFree a răspuns:

Stiinte umaniste:istorie,litere,jurnalism,psihologie,pedagogie,asistenta sociala,sociologie,drept, academia de poliție.
Stiinte administrative:administratie publica, administratie europeană, administrarea afacerilor, administrarea afacerilor in servicii de ospitalitate

| Daciana19 explică (pentru SetYourselfFree):

Asa consider si eu ca dreptul dace parte din stiintele umaniste dar cu toate astea mi-a fost respins dosarul la un concurs. Gasesc undeva mentinat acest lucru?