| anonim_4396 a întrebat:

Care facultati iti aduc un venit de peste 1000-1500 de euro? Am auzit ca mecatronica este una dintre cele mai cautate specializari care iti aduce un venit de peste 3000 de euro peste 6 ani vechime, este adevarat? Sa fie un domeniu de barbati,gen politehnica, de exemplu.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea nu iti aduce bani. Ce faci tu cu facultatea aduce bani. Si da programarea aduce multi bani acum... Daca o faci cum trebuie

| sierra1 a răspuns:

Facultatea nu iți aduce nici un venit Bogdi mamă!

| Cosmin86 a răspuns:

Pai ai zis chiar tu, Politehnica -> Automatica si calculatoare, mai exact, si apoi lucrezi in IT. Sai de 3000 de euro lejer in cativa ani, DAR trebuie sa fii bun, sa te pasioneze, sa-ti placa ceea ce faci!

| Catrice a răspuns:

Da' putini bani mai vrei, de ce nu 5000€ sau 10, 000€ pe luna...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Catrice):

Si 5000 e realizabil, in IT.

| RKBlue a răspuns:

"Sa fie un domeniu de barbati, gen politehnica, de exemplu."
Cata misoginie intr-o singura fraza...

Informatica aduce un venit bun, dar mna, sunt si femei informatciene, deci nu...