| evaziv a întrebat:

Care job ar fi mai bine platit daca esti foarte bun in acel domeniu.In finante si banci sau ca psiholog? Multumesc.

2 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

Cred ca finante si banci

| mixxjim a răspuns:

Daca faci finante-banci ai mai multe sanse de angajare dupa absolvire in domenii in care se plateste bine. ca psiholo initial, dupa terminarea facultatii, esti obligat sa lucrezi la stat o perioada, iar salariile acolo stii cum sunt. in plus, cu finante banci poti ajunge sa lucrezi si prin strainatate, in firme mari de consultanta, pe cand ca psiholog e mai greu.