| Mynni3 a întrebat:

Care profil este mai greu resurse naturale si stiinte ale naturii sau filologie? DAU FUNDA! AJUTOR! sadsadsadsadsadsadsad P.S : NU-MI PLACE MATEMATICA.

5 răspunsuri:
| catalin055 a răspuns:

Pai eu sunt la filo si e ok adica nu fac mate dar fac limbile straine la greu adica iti place engleza franceza daca da e ok la filo daca te bagi la resurse naturale e mai greut

| Koalass a răspuns:

Pai oricum la nici una nu prea faci mate deci e bine pentru tine. in legatura cu dificultatea fiecarui profil, aici depinde de tine daca le ai cu chimia, romana, fizica si biologia e perfect stiinte ale naturii iar daca le ai cu romana, engleza, franceza si alte limbi pe care o sa le inveti e foarte buna filologia.depinde de tine

| TheVampireDiaries01 a răspuns:

Daca nu iti place matematica, iti recomand sa mergi pe filologie deoarece aici nu dai bac la mate. In schimb la stiinte ale naturii dai bac la mate M2. Din punctul meu de vedere e mai usor la bac daca esti la filologie pentru ca dai romana (materia de clasele 10-12 care este la fel la orice profil ai fi), franceza/engleza, geografie si/sau istorie (materia de clasa a12a) pe cand la stiinte ale naturii dai romana la fel ca la filologie, mate M2 (materia de clasele 9-12), fizica(materie de clasele 9-12)/biologie (materia de clasa a11a)/chimie (materia de clasele 9-12).
Bafta!

| Mynni3 explică:

Deci la filologie dai bac la engleza si franceza pe cand la stiinte ale naturi mate si etc...

| Ra2wY a răspuns:

Daca nu vrei sa ai de aface cu matematica, iti recomand filologia, este o clasa foarte buna, unde tot ce faci este romana si stiinte exacte.