| elektrix a întrebat:

Care stiti site-uri unde poti castiga bani daca faci ceva sau site-uri unde te poti lansa intr-o cariera?

Răspuns Câştigător
| kurinkita a răspuns:

Inscrie-te pe www.odesk.com si vei gasi acolo o gama larga de meserii pe care sa le faci din fata calculatorului.

5 răspunsuri:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

Cumva știi să faci BINE una din următoarele:

- modelare 3D cu Maya, Cinema 4D, AfterEffects sau 3DSMax
- proiectare AutoCAD
- logo-uri și theme pentru site-uri în Photoshop ( dar chestii serioase, nu jucării )
- programare web ( PHP / MySQL, CSS, AJAX etc )
- programare desktop ( C/C++ sau JAVA ori C# sau orice altceva )

Ești bun la una din cele de mai sus?
Dacă da, poți să faci bani pe net, dacă nu, nu prea.

Sau poate ca am omis eu ceva.
Spune-ne tu la ce esti bun, in afara de Counter-Strike, desigur.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Doar cu engleza nu prea ai ce face, cine nu știe engleza în ziua de azi?
În schimb, engleza te poate ajuta să înveți, de pe net, una din abilitățile enumerate de mine, abilitate care-ți va aduce profit în viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca ceva writing pe odesk.com sau alt site freelancer, daca stii engleza asa de bine.

| elektrix explică:

Sunt bun la limbi straine(engleza).