| Joker3134 a întrebat:

Care sunt atribuțiile unui maistru militar auto? Doar sa verifice daca masina e in stare de functionare?

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Un maistru militar auto are in subordine o echipa de reparatii. De asemenea poate fi maistru militar pe langa o subunitate si are in subordine 1-3 mecanici, electrician auto si raspunde de starea tehnica a autovehiculelor subunitatii. Face reparatii curente, care nu necesita introducerea autovehiculelor in atelierul auto al unitatii. Executa lucrari care necesita cunostinte de specialitate ridicate.