| Rafael_Craciun_1994 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui agent comercial?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este o munca de teren( de la un client la altul sau in cautare de noi clienti)
Lucrezi mai mult de 8 ore
Stres cu clientii rau platnici
Comisioanele din vanzare sunt mici(depinde de firma)--- trebuie sa vinzi mult pentru a avea un comision care sa rasplateasca munca de agent.

p.s. daca nu cunosti tehnici si tactici de vanzare, nu te sfatuiesc sa te angajezi ca agent de vanzari--- invata-le intai!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Singurul avantaj este acela ca ai un serviciu...

| Rafael_Craciun_1994 explică (pentru neutrino):

Si dezavantajele?

| alessia5158 a răspuns (pentru Rafael_Craciun_1994):

Este o munca de teren( de la un client la altul sau in cautare de noi clienti)
Lucrezi mai mult de 8 ore
Stres cu clientii rau platnici
Comisioanele din vanzare sunt mici(depinde de firma)--- trebuie sa vinzi mult pentru a avea un comision care sa rasplateasca munca de agent.

p.s. daca nu cunosti tehnici si tactici de vanzare, nu te sfatuiesc sa te angajezi ca agent de vanzari--- invata-le intai!