| 3keen a întrebat:

Care sunt cele mai bine plătite meserii?

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Puffff ce întrebare! Grea domne!
Manager de multinațională
+ 5.000 € și bonus de performanta anual
Agenți vânzări/ imobiliari dar aia 90 % lucrează pe comision din vânzări
Piloți comerciali
Ofițeri de marina comerciala și Comandanți de nava
Începând de la 2800 € ofițer începător un comandant trece de 10.000 € dar pana la comandant pot trece 8-10 ani de marinarie și 2 examene GRELE de grad!
Avocați / Notari

Alege tu...

| MistarGoGu a răspuns:

Dacă începi din START sa te gândești la bani ești cu un picior deja în groapa!
Fiecare meserie cu avantaje și dezavantaje!
Exemplu : ofițer de marina / 4 luni pe mare *( nu permanent ) ca mai ai opriri prin porturi la încărcare dar tot 80 % din timp îl petreci pe vapor văzând doar apa, furtuni și valuri!
Pilot - program haotic zboruri de zi și noapte, stres

| Violleta2022 a răspuns:

Medicii chirurgi-neurologi sunt cei mai bine platiti profesionisti, apoi sunt chirurgi, anstezisti, arhitecti, bancheri, economisti, politicieni samd.