| mihaelaemanuela9 a întrebat:

Care sunt cele mai bune tari si care sunt tarile in care oamenii sunt civilizati? Sunt adolescent si vreau sa stiu ce sa fac in viata... dar vreau viata departe de tara asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing tu ai deschis cutia pandorei cu intrebarea asta. asteaptate la insulte si altele din partea retarzilor care fac spume ca vrei sa pleci in afara. Si ca sa iti raspund totusi la intrebare, sunt de 7 ani in Italia. Are multe parti ale ei rele dar fata de Romania imi place aici ca fiecare isi vede de treaba lui nu il doare de altul. Ca in orice alta parte a planetei, desigur ca sunt si oameni prosti si tampiti etc etc (din pacate si aici predomina religia ), dar prefer de 10000 de ori mai mult Italia ca Romania. AIci am sa mor

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tarile scandinave au cel mai ridicat nivel de trai si oamenii cei mai educati

| OoBunnyoO a răspuns:

Belgia, Anglia, Olanda, Norvegia, Germania. Ai de unde sa alegi. happy

| YoBuDy a răspuns:

Tarile cu cele mai bune reputatii au o economie avansata, un mediu atragator si o administratie eficienta,

TOP:
10. Olanda
9. Austria
8. Danemarca
7. Finlanda
6. Noua Zeelanda
5. Norvegia
4. Elvetia
3. Suedia
2. Australia
1. Canada

Succes,

| Stefxn a răspuns:

Pai bine ai decis "mai flacau" xD. De studiat cred ca in orice tara europeana poti in engleza, dar ar trebui sa te gandesti la ideea ca tu nu poti locui in Germania daca nu stii germana ca sa dau un exemplu.

| SatanicBear a răspuns:

Du-te la facultate in Danemarca, asta e cea mai buna alegere pe care o poate face un absolvent de liceu din Romania in cazul in care nu are o situatia financiara foarte buna. Iti pot da mai multe detalii daca doresti.

| mihaelaemanuela9 explică:

Da vreau mai multe detalii