| Geo978 a întrebat:

Care sunt etapele de inscriere la academie si pana cand se pot depune dosarele?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt mai multe academii, care te intereseaza?
Oricum uita-te pe site-ul oficial, al academiei care te intereseaza, la Admiterea 2015 si o sa afli tot ce vrei sa stii.

| alessia5158 a răspuns:

Inscrierea la examenul de admitere la toate academiile din Ro. presupune, fara exceptie, doua etape premergatoare :recutarea si selectia.
Vezi, spre exemplu, la Academia de politie :http://www.academiadepolitie.ro/......e_2015.pdf