| wannabe a întrebat:

Care sunt locurile de muncă cu 8-9 ore pe zi, fără tură de noapte, weekend-ul liber (sau măcar duminica)?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Marea majoritate a serviciilor au program de 8-9 ore, unde sambata si duminica nu-s e lucreaza. Excepti fac cele din comert si ospitalitate, care fac ture si lucreaza si noptile si chiar weekendurile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si vrei sa ti le spunem pe toate?
Ai si tu vreo specializare sau esti bun si la fizica nucleara si la medicina, si la arhitectura si la maturat pe jos?

| wannabe explică (pentru suntserios):

Foarte ironic. Apreciez asta. De preferabil aș vrea să mi le spui pe toate ca să am de unde alege. Fără glumă. Am o specializare însă nu sunt mulțumit de programul locurilor de muncă din acest domeniu, de aceea aș vrea poate să fac altceva.

| suntserios a răspuns (pentru wannabe):

La Magurele angajeaza fizicieni pentru laserul ala. Sigur nu e tura de noapte
Sunt vreo 2-3 posturi de arhitect prin Bucuresti mai multe ca sigur.
Se cauta programatori Java la greu.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pai daca esti din Bucuresti, pot sa iti recomand ceva. In general, locurile de munca pentru un astfel de program sunt cele de birou.

| wannabe explică (pentru Maria_Elena_Chirca_1991):

Da, sunt din București. Spuneți-mi vă rog. Vă ascult.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns (pentru wannabe):

Cati ani ai? Esti femeie sau barbat? Si ce studii ai? Te intreb ca stiu undeva unde angajeaza cam ce vrei tu pana acum. Bionatura Plant se numeste firma. Eu lucrez la contabilitate si pot sa vad daca te incadrezi. Sau mai bine da-mi un CV pe mail: contab@bionaturaplus.com

| DeliaJ a răspuns:

Graphic designer.