| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt oportunitățile de dezvoltare în carieră pentru un student/absolvent de Litere?
Mă gândesc să mă înscriu la această facultate după terminarea liceului, fiindcă iubesc literatura și arta în general, îmi place să scriu și să citesc, și am început să nu mă văd lucrând într-un alt domeniu. Îmi doresc să urmez și un master după terminarea studiilor de licență.

2 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

Bună. https://studentpenet.ro/......de-litere/

Succes! Sper că ți-am fost cât de cât de folos.

| Adry05 a răspuns:

Avand in vedere ce vrei tu nu prea ai multe variante decat profesor de romana si/sau eventual traducere literara daca ai la baza si o limba straina.