| minix20 a întrebat:

Care sunt pasii de a deveni un sub ofiter in jandarmarie?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa urmezi un liceu, sa obtii diploma de bacalaureat si apoi sa faci scoala de subofiteri jandarmi.

| Violleta2022 a răspuns:

Intai fa liceul 4 ani, apoi sustii examenul de BAC si musai trebuie sa-l iei, ca altfel nu poti ajunge sa te inscrii la o scoala de subofiteri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista scoala de jandarmerie dupa liceu
asta ar fi una

http://www.jandarmeriafalticeni.ro/

| sierra1 a răspuns:

La cinșpe ani pașii sunt irelevanți incă vreo 2-3 ani (volatilitate legislativă) revino
1 termină liceul
2 pe asta ai lăsat-o baltă?

https://www.tpu.ro/......de-fotbal/

| mihai69 a răspuns:

Te duci la proteste în piața Victoriei. Ajungi repede sub ofițer...

| anonim3247 a răspuns:

Să iei testul psihologic întâi.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Mergi și bați oamenii pe strada. Si o să ajungi, sub ofițer … sub un ofiter de la Politie laughing Dar serios acum, de ce vrei sa fii jandarm, ca sa bați oamenii, sa te dai cocos în fața lor si sa ai pensie speciala? Alege altceva, nu fi un hoț! (și oricum daca nu ai pe cineva, o cunostinta cu functie mare acolo, slabe sanse, aproape imposibil sa intri).