| JustaLittle a întrebat:

Care sunt pasii ( in studii, pregatire) pe care trebuie sa ii parcurga o fata ca sa devina ofiter SRI?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa liceu, cu diploma de bacalaureat, trebuie sa urmeze Academia de Informatii "Mihai Viteazul" din Bucuresti.
Este bine ca la liceu sa urmeze un profil de filologie sau stiinte sociale, ajuta putin la admitere.

| alessia5158 a răspuns:

În SRI sunt angajaţi absolvenţi ai Academiei Naţionale de Informaţii "Mihai Viteazul", precum şi specialişti valoroşi cu pregătire academică în diverse domenii de interes pentru SRI, care au urmat un curs specializat de pregătire în cadrul instituţiei. Vezi link:https://www.sri.ro/cariere/cariere.html