| razvan_3732 a întrebat:

Care sunt pasii pe care trebuie să îi urmez daca doresc sa devin bucătar, adică ce studii trebuie să urmez. Si daca exista la noi in tara ca nu prea m am dumerit cu ce am gasit pe internet. Momentan sunt în clasa a xii a profil teoretic.

Răspuns Câştigător
| AtomiX a răspuns:

Faci un curs de bucatar (eu am avut noroc de l-am facut cand doar ce terminasem liceu si eram in somaj, m-au sunat de la fortele de munca si l-am facut gratuit) acum cred ca depinde de la curs la curs cat dureaza acesta, la mine costa vreo 2 000 lei si a durat cam 5-6 luni. Dupa dai un test scris si practic, trebuie sa gatesti ceva (gen Master Chef laughing ) il prezinti, ce contine, cum l-ai facut etc. si primesti diploma pe care scrie calificare profesionala: bucatar. Fie vorba intre noi, nu o diploma te face bucatar, trebuie sa ai cunostintele unui bucatar, sa stii cum, ce si cu ce sa gatesti, diploma doar iti da oportunitatea sa arati ca esti bucatar.

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Faci școală de bucătari. Sau curs de bucătari.
http://foodstory.stirileprotv.ro/......de-bucatar