| aandreii232000 a întrebat:

Care sunt profilele corespunzătoare specialităților necesare in poliție?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Economie/finanțe și drept, astea sunt importante în poliție. Sau relații publice. Ori psihologie, dar mai puțin.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu știu ce întrebi tu aici, dar în poliție intri atât cu profil real, cât și uman, poți intra și după ce faci alimentație publică sau profil forestier. Contează să ai liceu + bac, și să treci de admitere.
În poliție sunt bune cunoștințele legislative, economice, sau legate de transporturi/industrie.
Dar intri din orice liceu.

| aandreii232000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma refer la facultate. De exemplu esti agent de politie sau ofiter si: se elibereaza un post de unde ai nevoie de facultate de economie altfel nu au baza in tine ca stii sa le numeri banii de salariu; sau poate in alt loc iti cere fac. de drept sau psihologie etc. Stiu ca poti sa faci orice facultate sau liceu vrei tu dar as fi vrut sa le stiu pe cele care ar putea sa iti foloseasca pe viitor in cariera.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru aandreii232000):

Economie/finanțe și drept, astea sunt importante în poliție. Sau relații publice. Ori psihologie, dar mai puțin.

| AmandinaDragan a răspuns:

Profilul1
Profilul2
Profilul3
Profilul4
Profilul5