Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Care sunt top 5 meserii cautate si de succes in Romania?(si vor fi la fel si peste 5 ani)

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

- Politician
- manelist
- smecher
- maistru chiulangiu
- fochist la soare

| KodrutZ a răspuns:

Popa. Avocat. Notar. IT da si nu prea - doar daca esti foarte bun si preferabil sa NU o faci ca angajat. Bucatar.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Politician. Nu trebuie sa faci nici o scoala, poti fura cat vrei, minti cat poti, nu te trage nimeni la raspundere si va fi la fel si peste 100 de ani.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Alea care au fost dintotdeauna : medicina, avocatura, vinzari, contabilitate, inginerie.

| Xpressurself a răspuns:

Nu exista. Top 1 este cea care-ți place ție și care te face sa te simți bine practicând-o. Dacă începi sa te gândești din prima la profit și siguranță posibil sa le ai însă ai pornit deja pe un drum greșit pentru ca dacă nu obții satisfacție sufleteasca din munca ta banii nu te vor face fericit și împlinit.

| KNST a răspuns:

Primar, popa, sef de post, veterinar, padurar, medic generalist.

| AnotherDragHarry a răspuns:

1- Domeniul IT
2-Doctor
3-Avocat
4-Inginer (in diverse domenii)
5- greu de crezut, dar din cate am inteles, cea mai cautata ar fi meseria de politist (ofiter).

| TpuGaming a răspuns:

Nu sunt sigur de top 2-5 dar stiu sigur ca pe locul 1 e...Pey,Hot profesionist