| anonim_4396 a întrebat:

Castiga bine un doctor veterinar?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca sunt buni, cei care se ocupa de animalele de casa (pets) fac bani frumosi.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar mai multi decat ti-ai putea imagina.In multe cazuri iubitorii de animale cheltuie cu animalele de companie mai multi bani decat dau pe propria sanatate. Daca punem la socoteala ca o simpla operatie de sterilizare (care a devenit obligatorie la cainii de companie) costa in medie 200-300 de lei iar o vacinare cateva zeci de lei rezulta ca este o meserie frumoasa care a devenit in ultima vreme si banoasa.