| Lucaaragiale23 a întrebat:

Cat are un salariu un om la Oltchim Vâlcea și cet?
Experiența 20+ ani

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde pe calificarea lui, de ce educatie profesionala si pozitie are... ca de-i maturator de 20 de ani, tot salariul ala il ia, ca nu va creste salariul si iesi la pensie tot de la matura.

Deci, la ce meserie sau pozitie te referi?

| Lucaaragiale23 explică (pentru Violleta2022):

Atacant stânga sau doggystyle glumesc.

| johnnny123 a răspuns:

"un om"
Nu poți să fii și tu puțin mai specific de atât? Ce om? Ce calificări are? Pe ce post lucrează?

Sau poate crezi că toți salariații Oltchim (de la femeia de serviciu până la directorul general) au același salariu?

| Lucaaragiale23 explică (pentru johnnny123):

Pai da de ce sa fie discriminare

| johnnny123 a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Mai bine ai căuta în dicționar ce înseamnă "discriminare" înainte de a folosi cuvântul.

Faptul că două posturi diferite sunt plătite diferit nu înseamnă "discriminare".

| 47red a răspuns:

Având părinții acolo nu prea mai e Oltchim, e mai mult Chimcomplex pentru ca au fost cumpărați. Au început sa dea la oameni afara cam de un an incoace fără număr. Pe mama au băgat-o în șomaj acum 2 luni din cauza asta (ea a fost gestioanar) si pe tata ar vrea sa îl mute în alta parte din batal tot din cauza asta nu mai știu unde dar mi-a spus ca le-au dat acțiunile alea sau cum se cheamă. Legat de salarii, ei având un mic împrumut și opriri din salariu le zic pe alea brute. Tata aproape 4000 lei, mama 3100. În mana (netul) înainte de împrumut luau amândoi aproximativ 2500 lei/persoana.