| anonim_4396 a întrebat:

Cat as castiga daca as munci o zi da si una nu la glovo sau tazz in Timisoara 8-10 ore pe zi?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tot un salariu iese (juma' de ici juma' de dincolo)

| Strwberrs a răspuns:

Cam 200 lei, aproximativ.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

La Glovo pe Suceava se fac 170-200/10 ore(180 media). La 6 zile lucrate pe săptămână se adună 1100 lei deci cam 4400 pe lună. De aici scădem cartea de munca aproximativ 550, motorina in jur de 1000-1200 ( depinde de consum), procentul de 10% de la angajator și ramai cu 2000-2500 pe lună. Având în vedere că faci cu mașina ta și are nevoie de piese, ulei, cauciucuri, asigurare; in zilele de munca mănânci din oraș, etc, nu ramai cu nimic ca sa pui deoparte.

| Andrei200202 a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu ca as vrea sa fac pe bicicleta. Muncesc la un restaurant o zi da si una nu si mai voiam in ziua libera sa mai am ceva de munca lejer.

| TheOverThinker a răspuns:

Important este că, indiferent cât lucrezi, taxele trebuie plătite către firmă/flota respectivă. mai întâi faci suma pentru taxe și după aia începe profitul personal.