| MZc a întrebat:

Cat castiga in 2016 un profesor si un invatator abia iesiti din facultate?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Minimul pe economie

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru grad didactic I, salariul de bază al unui învăţător su studii superioare de lungă durată va fi cuprins între 1.758-2.797 lei.
O învăţătoare sau educatoare cu studii de nivel liceal şi gradul didactic I va porni cu saalriul de bază de la 1.320 lei şi va putea ajunge la 1.949 lei, în timp ce pentru debutanţi salariul va fi între 1.270-1.581 lei.