| MihaiTheBest481 a întrebat:

Cat castiga pe luna un Paramedic de la Serviciul de Mobil de Urgenta Reanimare si Descarcerare (S.M.U.R.D.)?
As dori sa stiu si unde se fac acele cursuri speciale pentru paramedic.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista cursuri speciale pentru paramedici!
Paramedicii fac 6 ani de Facultate la Medicina si apoi 4 ani de stagiatura, ca orice medic.
Salariul pentru inceput, ca stagiar este foarte mic, dar peste ani se mareste.

| MihaiTheBest481 explică (pentru Violleta2022):

Eu am auzit ca trebuie sa urmezi cursuri de paramedic organizate de inspectoratele pentru situatii de urgenta

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiTheBest481):

Doar daca esti deja medic!

| MihaiTheBest481 explică (pentru Violleta2022):

Imi spui totusi o suma? 1700 de lei? 1100? Ca vreau sa stiu