| Amalia19 a întrebat:

Cât câștigă un avocat stagiar? Răspunsuri clare dacă se poate...mulțumesc!

1 răspuns:
| Manolache_Vlad_1999 a răspuns:

Din câte știu, avocații stagiari nu sunt remunerați. Stagiul presupune de fapt pregătirea viitorului avocat, nu înseamnă că ești angajat, nu te plătește în stagiu patronul unui cabinet de avocatură, dimpotrivă, că tu trebuie să îi dai lui zeci de mii de euro ca să te învețe meserie. Stagiul de pregătire a avocaților e ca un voluntariat. Mai interesează te, oricum, eu ți am dat informațiile pe care le consider personal corecte.