| LisaJulie a întrebat:

Cat castiga un biolog? La noi meseria asta nu este prea cunoscuta, in alte tari cum este?

3 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu prea exista o meserie numita "biolog". Exista mai multe meseri care au treaba cu domeniul: cercetatorii, cei care dau avize de mediu, profesorii, veterinarii. Dar "biolog" nu exista.

| MistarGoGu a răspuns:

Biolog este ceva vag! Nici în nomenclatorul meseriilor din România nu știu dacă găsești biolog! Este un termen general!
Depinde de studii, *( licență, master sau doctorat ) sau grade universitare! De companie sau instituția unde lucrează! Intervalul de câștig este foarte mare!

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

In Bucuresti, daca lucrezi in laborator ca biolog/biochimist ai cam 900 euro / luna, depinde, cunosc si mult-mult mai bine, dar cam asta ar fi media.