| Palorma a întrebat:

Cat câștigă un detectiv pe lună in Romania?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de multe: localitatea (cat este de mare), cat este bun detectiv, etc. In politie nu exista mesieria de detectiv are corespondent ca politist criminalist dar nici acolo nu este un venit standard. Depinde de grad, de functie, de nivelul postului de politie sau inspectoratului si altele.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un detectiv particular poate castiga cat doreste, daca are clienti si cazuri pe masura.

| mi25 a răspuns:

Un detectiv nu are salariu, el este platit in functie de ce face.

| AlbertoMadalin17 a răspuns:

Un Inspectori de poliţie şi detectiv câștigă de obicei între 1.908 RON și 4.536 ron brut pe lună la încadrarea în acest loc de muncă.
Adică la început primesti un 2.000 ron și in timp creste pana la 4.500