| CMGeorge98 a întrebat:

Cat castiga un electrician?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul minim pe economie, daca este incepator.
Se mai adauga sporuri si se mareste salariul dupa 4-5 ani de experienta.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de bagajul de cunostinte, experienta, pile, etc. Un electrician clasic ia minim pe economie la inceput apoi 23-24. Unul foarte bun dupa 3-4 ani de experienta ia 30-35. Afara salariile sunt triple.

| RoCkKiD a răspuns:

Sincer, electricianul meu imi ia cam 30 de lei pe o priza (15 min de lucru). deci facee jer vreo 2-300 de lei intr-o zi libera. In mediul privat depinde de zona, nivel de expertiza si angajator poate trece de 3-4000 pentru unul experimentat.