| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un inginer proiectant bun la inceput de cariera (2-3 ani experienta)?

Funda pentru un raspuns realist!

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Inginer proiectant in ce domeniu?

2-3 ani de experienta inseamna un inceput bun pentru o cariera in domeniu si avand aceasta experienta, ar cunoaste toate conditiile, implicit si salariul. happy

| twingoo a răspuns (pentru virusake):

Proiectant de matrite in domeniul auto sa zicem

| virusake a răspuns (pentru twingoo):

Daca ma gandesc bine, cel care proiecteaza matritele pentru domeniul auto este de formatie inginer mecanic si nu in ingineria automobilelor.

Acest domeniu, al proiectarii de tipul asta este destul de rar intalnit la noi (ca multe altele din pacate) si nu stiu ca iti zic pe unde se realizeaza asa ceva si mai ales cu ce salariu. Cel mai probabil, posibilitati mult mai mari pentru conditii bune si dezvoltare profesionala o sa gasesti in afara tarii. sad