| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un ofiter SRI? merita SA DAI LA SRI? sunt in a 11 a si as da la SRI

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Merită dar trebuie să ai abilităţi pentru a fi un agent SRI. Dar ar trebui să te orientezi să dai admiterea la Academia Naţională Mihai Viteazu (ANI). Admiterea este greoiaie este şi evident, pe urmă poţi face un master tot la ANI.

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Tot in IT se castiga mai bine, dar iti dai seama ce relatii iti faci, esti aranjat pe viata daca nu esti un sarpe.

Eu zic ca merita sa incerci, mai ales daca te atrage, e indicat sa faci ceea ce-ti place.

Totusi e foarte greu de trecut, fisa medicala foarte stricta, apoi un examen psihologic greoi, sa nu mai vorbim de admiterea propriu-zisa.

Cunosc pe cineva care lucreaza acolo, n-a vrut sa-mi spuna cat castiga si nimic altceva, a spus ca va veni si momentul, dar deocamdata nu e bine, nu doarme linistita. N-are voie sa aiba un cont de socializare, i-a facut facebook fetitei si intra ea, dar rar, la cateva zile laughing)

E o meserie solicitanta, nu vreau sa bag frica in tine, dar... Cred ca o sa incerc si eu dupa ce termin facultatea pe care o s-o incep in toamna, cumva au legatura, o sa invat informatica, tocmai bine pentru securitatea informatica

| ubox7007 a răspuns:

Da, daca poti da, e super acolo si clar se castiga + smecherie.