| Anonim2000288282 a întrebat:

Cat castiga un Ospatar în UK?

Și cum găsesc un site pentru locuri de munca uk..ospatari..sa nu fie țepari?

8 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

In jur de £20000 pe an, poate mai mult, poate mai putin. Iubitul meu zice ca faci un pic mai mult ca barman si daca ajungi sa prinzi joburi de ospatar la petreceri private sau evenimente poti sa iei lejer £100, £150 pe o singura seara.
Reed si indeed sunt siteuri bune de joburi.

| Anonim2000288282 explică (pentru Eireann):

Imi poți recomanda un site pentru joburi?(ma interesează Ospatar/Barman/Chelner)

| Mihnea20410 a răspuns (pentru Eireann):

Salut, vreau sa te intreb dcaa pot si ospatar in Anglia cu 8 clase.Sau am nevoie si de bac? Ca de exemplu in Romania ai nevoie de 8 clase dar nu stiu cum e si la englezi

| Eireann a răspuns (pentru Mihnea20410):

La ei sistemul de invatamant e diferit deci multi angajatori nu prea stiu cum este cu bac ul. Daca ai peste 18 ani este posibil sa fie suficient.

| Mihnea20410 a răspuns (pentru Eireann):

Deci ma pot angaja si cu 8clase, dar depinde de restaurant si trebuie sa am peste 18 ani?

| Eireann a răspuns (pentru Mihnea20410):

Daca vrei sa lucrezi intr-un loc in care se servesc bauturi alcoolice trebuie sa ai peste 18 ani. Si orounde trebuie sa stii engleza foarte bine: vorbit, inteles si scris. Cu accentul, regionalismele si slang-ul oricum o sa iti ia o perioada sa intelegi ce vorbesc ( mai ales daca ajungi in zone ca Highlands sau Newcastle).

| Mihnea20410 a răspuns (pentru Eireann):

Si de exemplu daca as vrea sa fiu ospatar in Anglia la un restaurant cu mancaruri, cam cat ar fi salariul

| haileewatson a răspuns:

Depinde de multe aspecte, ce fel de restaurant e, ce clientela ai, cat de bun esti la job-ul tau happy
Glassdoor, Indeed, Reed.co.uk... etc