| marysioldea1122233 a întrebat:

Cat costa un labrador? Si pe tema asta va spun o poveste a caror origini inca nu o cunosc si v-o impartasesc cu drag desi nu e momentul acum.
Pa

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

In UK un pui cu pedigree, cu teste de sanatate, de linie buna si de la un crescator cu acte in regula costa cam intre £800 -£1000 de lire, poate chiar £1200. Poti sa gasesti fara acte si la £300-£400.

| marysioldea1122233 explică:

Omg. Tu chiar mi ai raspuns multumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Costa peste 3000 euro (cam 2000 lire steriline), fiindca sunt caini foarte scumpi. (Astea sunt preturile actualizate pentru 2022)

Intertinerea lor este scumpa si ai nevoie de o curte mare, ca sa poti detine un labrador sa poata alerga si exersa.