| Polistfever a întrebat:

Cât de bun e un job de agent imobiliar?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind un job bazat pe comisioane e pe atat de bun pe cat reusesti tu sa il faci bun

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin bun. A fi agent nu e un job. Foarte rareori ești plătit cu salar fix. Venitul ți-l faci singur ca intermediar în vânzări. Ai vândut, câștigi. Dacă nu, nu. Iar ca să vinzi trebuie o mulțime de cunoștiințe din domeniu și experiență. Dacă ajungi să le ai pe ambele, e bun. Dacă nu, nu.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "cat de bun e un job de fotbalist?"

Este exact atat de bun cat e de bun fotbalistul. Daca fotbalistul este de nivelul F.C. Barcelona, atunci e un job foarte bun. Daca este de nivelul F.C. Plopeni, atunci e mai putin bun.

| RobertMoon a răspuns:

Daca n-ai salariu fix, iar castigurile reprezinta doar comision din vanzari e destul de naspa pentru ca daca nu vinzi nimic o sa mori de foame, dar daca ai salariu fix + comision din vanzari asta e un lucru bun, desi ma indoiesc ca plateste vreun angajator asa.

| Vântulalb a răspuns:

In functie de cat vinzi.

| Mogiojojo a răspuns:

Uneori nici nu ai salariu fix, doar din comisioane.