| Palabra1234 a întrebat:

Cat de diferita este matematica m2 fata de m1? Gen daca as merge la o facultate pe it m-as putea descurca? Sunt in a 12-a la bio chimie. Cam asta e singura posibilitate ramasa. Ultima sansa ar fi sa merg la medicina dentara dar nu prea vreau sa invat +10 ani pana sa incep meseria.

3 răspunsuri:
| giulia283 a răspuns:

M1 e matematica grea m2 e aia normala si m3 e aia usoara.

| Zaygon a răspuns:

M1 e mai avansata decat M2 dar iti zic sincer ca matematica de la facultate bate M1 la fundul gol(si iti zic asta pentru ca sunt la calculatoare si am facut mate si ce am facut la faculta o fost mult peste M1).
Daca vrei sa mergi pe IT numa asa ca nu ai altceva de ales mai bine iti cauti alta facultate. Si da iti trebuie mate calumea daca mergi pe machine learning si deep learning.

| AnastasiaK a răspuns:

Depinde de facultate, exista facultati unde se ia totul aproape de la 0 sau la unele se fac cursuri de aducere la nivel inainte de incepere. Oricum, daca te descurci bine cu m2, nu ar trebui sa intampini mari probleme nici cu m1.