| Delia65delia a întrebat:

Cat de grea este materia chimie-fizica?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cine-i place chimia si fizica, sunt foarte usoare si frumoase.
Pentru cine nu vrea sa invete si-i puturos, ar fi cam cele mai grele materii.

| Delia65delia explică (pentru Violleta2022):

Mie îmi place doar chimia nu și fizica, și la chimie din contra invat

| gabicoo a răspuns:

Cam 3-3, 5 kg de cărți pentru fiecare.

| Delia65delia explică (pentru gabicoo):

Cum adică? așa greu? eu sunt la inginerie alimentară, fac doar in semestrul 2!

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă îți plac aceste materii, nu sunt grele, dacă nu îți plac normal că o să ți se pară grele.

| Dragobeta a răspuns:

Sunt doua materii diferite: chimie si fizica. Ambele sunt stiinte exacte. Nu poti spune povesti la o lectie.

| Delia65delia explică (pentru Dragobeta):

Eu sunt la universitate și așa scrie pe orar,"chimie-fizica"

| MistarGoGu a răspuns:

Pai la inginerie alimentara BUBUI chimia organica la GREU! Cam tot ce tine de alimentație este parte de chimie organica! Când vezi " cracii " aia de C, O, H & N *( Azot ) cei 4 GREI din chimia organica te ia de CAP!
Iar la fizica chestii obișnuite! No big DEAL!

| Delia65delia explică (pentru MistarGoGu):

Chimie organica am făcut semestrul asta și am luat 9, la fizica ne pune să facem probleme și nu mă descurc

| MistarGoGu a răspuns (pentru Delia65delia):

Meditații maica! Bravo pentru 9! La asa materie chiar este nota mare!

| Delia65delia explică (pentru MistarGoGu):

Mulțumesc!happy

| MistarGoGu a răspuns (pentru Delia65delia):

La ce Universitate? În Galați? Parca acolo au asa ceva? Mai au și în alte părți inginerie alimentara?

| Delia65delia explică (pentru MistarGoGu):

Usv,Suceava.