| WayhaughtK a întrebat:

Cat de grele sunt probele la scoala de pregatire a politiei de frontiera?
Ce sfaturi aveti?

2 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este sa incepi sa te pregatesti la romana si engleza... probele sunt ok, avand in vedere ca cei de la Academia de Politie au si istorie am putea spune ca sunt floare la ureche.

Uite aici niste subiecte: http://www.avramiancu.ro/informatii_utile.html

| DanielPH a răspuns:

Sunt aceleasi ca ale agentilor de politie, doar ca nota de admitere este mult mai mica.
Cea sportiva, traseul aplicativ, la fel, ca anul trecut, floare la ureche, cu greu obosesti pana-l termini. Iar in rest... tine de tine cum te pregatesti. La mediile mici cu care se intra, comparativ cu mediile de la pompieri (8.50+) eu consider ca este relativ usor.
Spor la invatat si mult succes!