| littleblack a întrebat:

Cat de greu e sa termini o facultate de drept.Se merita sa termini in functie de salariu sau ar trebui sa ma indrept spre alta profesie?
Funda.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand nu se zice "se merita"ci "merita". In ziua de azi nu mai este greu sa termini o facultate de drept. Doar sa ai bani sa platesti. Stiu o gramada de analfabeti care au facut dreptul. Ca profesie, daca-ti faci renume ca avocat, este foarte banoasa. Merita!

| AlexandraPink a răspuns:

E destul de greu daca inveti serios...dar majoritatea isi platesc examenele.
Si daca vrei sa intrii in barou dupa aceea, trebuie sa platesti 50.000 de euro.

| sunny77 a răspuns:

Buna! Mama a terminat facultatea de drept anul trecut, si nu i s-a parut deloc foarte grea, a reusit in fiecare semestru sa-si ia examenele cu note peste 8. A incercat si la INM si a avut un punctaj foarte bun, avand in vedere ca nu a avut mult timp de invatat.

Nu ii crede pe cei care spun ca se platesc notele, mai sunt studenti care fac asta, dar sunt putini. Daca asta e ceea ce iti doresti sa faci atunci o sa reusesti! Mult succes! Daca mai ai vreo intrebare mi-o poti pune, stiu foarte multe in domeniul asta.